czwartek, 12 sierpnia 2010

półkolonie sierpniowe - podsumowanie cz. I

Kolejna edycja półkolonii odbyła się w Śremie w pierwszym tygodniu sierpnia. I znów chciałam spróbować czegoś nowego, oprócz oczywiście tradycyjnego decoupage, który się dzieciom nie nudzi i cieszy się niezwykłym powodzeniem.

Tym razem robiliśmy m.in. wianki. Bazą były płaskie koła wycięte z tektury, którą bez problemu uzyskałam w dużej ilości w Lidlu. Potem narysowałam kółka cyrklem (wszystkie takie same - sztuk 10 było potrzebnych!) i wycinałam, z pomocą starszych dziewczynek. Bardzo im byłam za tę pomoc wdzięczna, bo ciężko było! Potem dzieci owijały tekturkę paskami krepy, przyklejając oczywiście miejscami, a następnie trzeba było stworzyć kwiatki. I to było zadanie zaskakująco trudne! Ale udało się! I oto niektóre efekty:

(pierwszy to mój ulubiony)

Młodsze dzieci chciały je nosić na głowie, o tak:


Dzieci przy pracy:Ostatniego dnia robiliśmy magiczną biżuterię, która obdarza noszącego niezwykłymi mocami ;) (to była wersja ważna szczególnie dla chłopców). Nie obyło się bez problemów i dużej pomocy z mojej strony, ale efekt wprawił dzieci ogromne zadowolenie!


Były też wisiorki do kompletu:


Tak wygląda pojedyncza bransoletka:


No i nie oparłam się pomysłowi wykorzystanemu już w lipcu, tym razem też zrobiliśmy drzewkowe ramki. Ramki drewniane pomalowane na biało i pokryte lakierem z brokatem. Lekka modyfikacja polegała na możliwości wyboru kształtu korony: mogła być kółkowa lub ciasteczkow (zielone tło po prawej i fioletowe tło z tyłu):


To jeszcze nie wszystko! Ale może resztę pokażę później, i tak dużo zdjęć na raz :) Dziękuję wszystkim wytrwałym, którzy obejrzeli do końca! :*

9 komentarzy:

asica.p pisze...

świetnie zajęłaś dzieciaki
piękne prace!!!

Kardamonowa pisze...

Fantastyczne pomysły na prace dla dzieci! I świetny pomysł z wykorzystaniem zasobów Lidlowych - u mnie też wystawiają niepotrzebne kartony (będę o tym pamiętać).

Berberis pisze...

świetne prace- rozbroiła mnie biżuteria :) :) bardzo kreatywne!!!
SUPER pomysły, aby zająć dzieci :) :) :)

Jolinek pisze...

super prace, prawdziwa z ciebie kopalnia pomysłów:P biżu boskie!

Nowalinka pisze...

Ależ twórczo!! Świetnie, że "zarażasz" dzieci kreatywnością, to pobudza wyobraźnię :)

Dunia pisze...

Ale świetne prace! Sama bym się na takie zajęcia chętnie zapisała ;o)

♥ meninheira ♥ pisze...

I love it! so beautiful :)
meni

Σοφία pisze...

Καλώς σε βρήκα!! Πολύ όμορφη ιδέα το στεφάνι, την λάτρεψα. Ευχαριστώ!! Πέρνα κι από το δικό μου blog. φιλιά πολλά from Greece!!

Σοφία pisze...

Καλώς σε βρήκα!! Πολύ όμορφη ιδέα το στεφάνι, την λάτρεψα. Ευχαριστώ!! Πέρνα κι από το δικό μου blog. φιλιά πολλά from Greece!!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...