niedziela, 29 września 2013

tańcząca gwiazda

Było niedawno takie wyzwanie z gwiazdą, na które niestety nie zdążyłam wykonać poniższej pracy, ale powstała w głowie i domagała się urzeczywistnienia ;) W związku z tym przelałam ją na papier, bo w końcu to było wyzwanie, które chciałam podjąć, a niekoniecznie muszę brać udział w konkursie, prawda? No i takie coś wyszło: 

"Musisz mieć w sobie chaos, by porodzić tańczącą gwiazdę" Friedrich Nietzsche

Oprócz kartki papieru i czarnych cienkopisów, w tworzeniu tła  udział wzięły woskowe kredki akwarelowe (Neocolor II) w 4 odcieniach. Ładnie się mieszają i mają piękne intensywne kolory, szkoda, że można je u nas kupić tylko w potwornie drogich zestawach... Mnie się kiedyś udało kupić kilka na sztuki, w dodatku z przeceny, bo akurat sklep likwidował ten asortyment - nie było zainteresowania (!). W każdym razie mogę je z czystym sumieniem polecić, są naprawdę świetne!

A poniżej prezentuję prototyp, który powstawał w różnych kradzionych chwilach w moim nowym kalendarzu (nauczycielskim), który mam zawsze przy sobie:

  
 text by Sarah Williams

Wykorzystałam różne teksty, bo najpierw chciałam ten wiersz z prototypu, ale potem doszłam do wniosku, że tak narysowana gwiazda wygląda, jakby tańczyła wyłaniając się z chaosu, i zdecydowanie lepszy jest tekst pana Nietzsche :) A poza tym bardzo lubię cytaty, można chyba powiedzieć, że jestem ich kolekcjonerką. Zbierałam je już w szkole średniej - przepisywałam do specjalnego zeszytu, który zresztą mam do dziś... Potem miałam przerwę, ale kilka lat temu do tego wróciłam i znów mam specjalny zeszyt, który co jakiś czas uzupełniam ;)  Potem staram się wykorzystywać przy art journalowaniu te cudze słowa, które do mnie w jakiś sposób "przemawiają" :)


ps. I jeszcze się chciałam pochwalić, że mój poprzedni bazgrołek został wyróżniony na scrapki-wyzwaniowo!9 komentarzy:

Pinezk Owa pisze...

to jest też jeden z oich ulubionych cytatów:) a doodling - jak zwykle u Ciebie - oszałamiający :) szkoda, że nie zdążyłaś ;) pozdrówki!

coco.nut pisze...

najpierw nie chciałam wykorzystać tego cytatu, bo ty już go użyłaś ;) a potem widziałam, że już i tak nie zdążę, więc przestało to mieć znaczenie ;)
i dziękuję za miłe słowa!

Tores pisze...

Świetny obrazek! Bardzo oryginalny i z charakterem.

OriBella pisze...

Jaaaa... jak cudnie przestrzenna ta płaska gwiazdka!!!! Odlotowa praca, ma w sobie to coś:)

Ludkasz pisze...

Niesamowite są te Twoje bazgrołki;) pozdrawiam:)

sajciastyczna pisze...

niesamowicie fantastyczny doodling!!!

Jyoti pisze...

Podziwiam z jaką swobodą doodlujesz!!! Cudne wszystkie są Twoje zawijaski! I gratuluję wygranej w scrapkach:))

Mad lenia pisze...

Gratuluję wyróżnienia Coco:), praca była świetna! Gwiazdki też bardzo mi się podobają -kolorki kredek super:).

Niebiesko_Oka pisze...

Cudny, energetyczny obrazek. A wyróżnienia gratuluję :).

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...