piątek, 16 lipca 2010

półkolonie lipcowe zakończone - małe podsumowanie :)

Zakończyłam dziś prowadzenie tradycyjnych już można powiedzieć tygodniowych półkolonii. Tradycyjnie również robiłam zajęcia z decoupage (obrazki mniej więcej 20x20 z krakiem jednoskładnikowym, małe podkładki pod kubek i puszki po mleku niemowlęcym, które przerobiliśmy na pojemniki na kredki/długopisy lub coś w tym rodzaju). Nie mam zdjęć, ale podobne robiłam wcześniej, gdyby ktoś chciał to można sobie zobaczyć tu i tu :)

Po raz kolejny również wykorzystaliśmy ramki, tym razem jednak inaczej - są one pomalowane jedynie i zabezpieczone lakierem z brokatem, zrobiliśmy za to obrazki. Motyw ten sam, ale dzieci same wybierały kolory tła i drzewek. Uważam, że wyszło im świetnie! A pomysł drzewkowy zaczerpnięty stąd. Thank you again Mary Janes!!!Niektórzy postanowili zrobić zapasowe obrazki, na inne pory roku, żeby im się ramki nie znudziły, również z wykorzystaniem dziurkaczy drzewek, tylko odwrotnie ;)


Robiliśmy również bukiety - był to projekt (chyba?) ekologiczny - recycling słoików, gałęzie i kamyczki znalezione w okolicy, kwiatki i motylki z resztek papierowych (sama wycinałam, żeby było mniej odpadów ;)) Dzieci same szukały gałęzi i kamieni, komponowały kwiatki wg własnego gustu i przyklejały potem bezpośrednio do gałęzi (klejem Magic - świetnie się sprawdził!). Nie mam żadnego zdjęcia efektu ostatecznego niestety, ale myślę że migawki z tworzenia dają o nim pewne wyobrażenie :)
Zrobiliśmy też warstwowce - słoiki wypełnione różnymi spożywczymi różnościami (mąką kukurydzianą, słonecznikiem, soczewicą, kaszami, fasolą, ryżem, drobnymi makaronami itp.), świetne jako kuchenna ozdoba i uniwersalny prezent wykonany przez dziecko na każdą okazję! Dysponuję tylko zdjęciem z zimowych półkolonii, ale tak to mniej więcej wyglądało i tym razem:


Bardzo się cieszę, że chociaż mogę takie wakacyjne zajęcia kraftowe dla dzieci prowadzić, ogromnie to lubię! A gdyby ktoś chciał zobaczyć co robiłam na poprzednich "turnusach", to raporty są tu :)

Robiłam jeszcze coś bardzo ciekawego, ale nie mam żadnych zdjęć niestety :( Planuję jednak zrobić sobie takie do domu, wtedy pokażę.

Dziękuję za uwagę i wytrwałość, a wszelkie komentarze ogromnie sobie cenię!!! :*

6 komentarzy:

monikouette pisze...

bardzo fajne zajecia craftowe z dziecmi robisz!!!!
we Francji tez staraja sie dzieci roznie zajac, mniej lub bardziej craftowo, bardzo cenie ludzi ktorzy z pasja oddaja sie dzieciom i pobudzaniu ich do zajec artytycznych!

buziole
pomysl z galeziami rewelacyjny!

Niebiesko_Oka pisze...

Masz super pomysły :).
A dzieci na zdjęciach jakie zafascynowane tym co robią!
:D

Kardamonowa pisze...

Bardzo ciekawe zajęcia. Szczególnie podobają mi się obrazki z drzewkami - są po prostu super! Jestem też bardzo zaintrygowana tym tajemniczym "czymś", czego nam jeszcze nie pokazałaś ;).

creativejewishmom/Sara pisze...

Thanks so much for stopping by Craft Schooling Sunday, great to see you, and I love those cards! all the best!

Jolinek pisze...

kochana to będzie dziękczynny post:)
półkolonie były świetnym pomysłem, dzieciaki mega zadowolone a o rodzicach nie wspomnę, podziwiam za cierpliwość i realizację świetnych pomysłów buźka:*

MaryJanes and Galoshes pisze...

Look at all the trees!!!!! They look so good!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...